Strona główna » Odchudzanie » Jak schudnąć po ciąży

Jak szybko i skutecznie zgubić brzuch po ciąży?

Każda młoda mama chce jak najszybciej zgubić brzuch po ciąży i odzyskać dawną formę. To całkowicie zrozumiałe. Bywa jednak tak, że proces ten zajmuje więcej czasu niż tego oczekiwałyśmy co skutecznie wpędza nas w kompleksy i odbiera radość z macierzyństwa. Tymczasem nie musi tak być! Zastosowanie kilku prostych zasad oraz regularne ćwiczenia dostosowane do naszego samopoczucia oraz sprawności sprawią, że uda nam się odzyskać idealną sylwetkę. Podpowiadamy więc, co warto robić a czego unikać.
 

Ciąża – spore wyzwanie dla organizmu

ćwiczenia po ciąży
Ciąża to jedno z największych wyzwań dla organizmu. Przez 9 miesięcy brzuch kobiety powiększa się, przez co mięśnie rozciągają się a skóra traci jędrność. Dodatkowym problemem są wahania hormonów, które przyczyniają się do obrzęków, zatrzymywania wody w organizmie oraz wpływają na nadmierny apetyt. Na szczęście, nasze ciała potrafią poradzić sobie z tymi zmianami. Potrzeba im jedynie czasu oraz drobnej pomocy pod postacią regularnej gimnastyki oraz odpowiednich nawyków żywieniowych. Warto więc podjąć ten wysiłek.
 

Ćwiczenia na brzuch – czy mogę je wykonywać?

Każda kobieta, które chce odzyskać swoją figurę i zastanawia się jak zgubić brzuch po ciąży chce zacząć działać jak najszybciej. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia na brzuch nie są wskazane w pierwszych tygodniach połogu. Najlepiej odczekać na jego zakończenie czyli po około 6 tygodniach od narodzin dziecka. Niemniej jednak, jeśli już po 2-3 tygodniach czujesz się dobrze możesz zapytać lekarza, czy trening nie będzie dla Ciebie zagrożeniem. Wiele kobiet w tym czasie może wykonywać już ćwiczenia na brzuch o ile nie są zbyt forsowne.
Pamiętaj, że najważniejsza jest regularność ćwiczeń a nie kilkadziesiąt serii powtórzeń. Ćwicz więc krótko (po 10-15 minut) ale często. Z pewnością szybko zobaczysz efekty.

 

Co z formą po cesarce?

O ile po porodzie naturalnym już w kilka tygodni można zacząć zastanawiać się jak zgubić brzuch po ciąży i rozpocząć ćwiczenia o tyle w przypadku cesarskiego cięcia wygląda to nieco inaczej. Wie o tym dobrze każda kobieta, która zastanawiała się jak zgubić brzuch po cesarce. Nie da się bowiem ukryć, że zabieg ten wiąże się z naruszeniem ciągłości powłok brzusznych co znacznie wydłuża okres rekonwalescencji.
Forsowne ćwiczenia na brzuch trzeba więc odłożyć do czasu pełnego zagojenia się ran. Warto zapytać swojego lekarza od kiedy możesz rozpocząć regularne treningi. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie możesz nic zrobić.
Lekkie ćwiczenia rozciągające, aktywność chociażby w postaci spacerów – to wszystko pomoże Ci szybciej wrócić do formy. Koniecznie też zadbaj o to jak jesz. Odpowiednia dieta jest bowiem bardzo ważnym sprzymierzeńcem osób, które zastanawiają się jak zgubić tłuszcz z brzucha.
 

Zdrowa dieta też ma znaczenie

Jeśli zależy Ci na powróceniu do pełnej formy i dawnej sylwetki nie możesz rezygnować z odpowiedniego odżywiania. Karmienie piersią to wymagający dla organizmu proces dlatego też nie powinnaś skupiać się na zbytnim ograniczeniu kalorii. Eliminacyjna dieta sprawi bowiem również, że nie dostarczysz sobie oraz dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych, pierwiastków i witamin. Jak więc jeść by schudnąć?
Przede wszystkim bardzo zdrowo. W diecie nie powinno brakować owoców i warzyw. Skup się również na tym, by unikać gotowych posiłków, choć w czasie pierwszych miesięcy z dzieckiem perspektywa błyskawicznego obiadu jest bardzo kusząca. W takich daniach znajdziesz bowiem mnóstwo soli, która zatrzyma wodę w Twoim organizmie i utrudni schudnięcie. Co więcej, jest w nich również wiele niezdrowych, chemicznych dodatków, których z całą pewnością warto unikać.
Postaw na chude mięso, nabiał, owoce i warzywa. W Twojej diecie powinny również znaleźć się pełnoziarniste produkty bogate w błonnik. Dzięki temu wskazówka wagi szybko zacznie spadać a brzuch wróci do pierwotnego kształtu.

 

Najważniejsza jest regularność

Jeśli zastanawiasz się jak zgubić brzuch i boczki musisz pamiętać, że Twoim sprzymierzeńcem jest zaangażowanie i regularność. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz dietę i przygotowujesz się do ćwiczeń czy też możesz już wykonywać ćwiczenia na brzuch bez ograniczeń musisz zadbać o konsekwencję w swoim działaniu. Każdego dnia spożywać od 4 do 5 lekkich posiłków i ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu. Bez tego nie jest bowiem możliwe osiągnięcie szybkich efektów.
Wydawać się może, że będąc młodą mamą możesz mieć z tym problemy, ponieważ swoją aktywność dostosowujesz do rytmu dobowego dziecka. Niemniej ćwiczenia na brzuch wykonuje się przez zaledwie kilkanaście minut dziennie. Bez trudu znajdziesz więc czas na szybki trening w czasie drzemki dziecka lub wtedy gdy zajmuje się nim ktoś inny. Szybka poprawa napięcia mięśni oraz jędrności skóry z całą pewnością będzie najlepszą motywację.

Jak więc widać można zgubić brzuch w 2 tygodnie a przynajmniej znacząco poprawić jego wygląd. Warto więc nie załamywać rąk i zdecydować się na zmianę nawyków żywieniowych oraz regularną gimnastykę. Przekonało się o tym wiele młodych mam, którym udało się, dzięki wytrwałości oraz zaangażowaniu szybko wrócić do formy oraz idealnej sylwetki.

Jak szybko i skutecznie zgubić brzuch po ciąży?
4.2 (83.33%) 6 votes