Strona główna » Odchudzanie » Ćwiczenia na płaski brzuch

Czy ćwiczenia na płaski brzuch mogą przynieść szybkie rezultaty?

Smukły, płaski brzuch z widocznie zaznaczonymi mięśniami prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Jest więc marzeniem wielu kobiet. Niestety, spora część z nas nie może pochwalić się tak wyglądającym ciałem. Często więc zastanawiamy się co zrobić, by mieć płaski brzuch. Poszukujemy metod, które pozwolą nam na osiągnięcie szybkich i spektakularnych rezultatów. Czy jednak takowe istnieją? Czy da się mieć płaski brzuch w miesiąc?
Okazuje się, że nie ma metody, która pomogłaby nam cieszyć się idealnym ciałem bez żadnego wysiłku. Nie oznacza to jednak, że nie możemy osiągnąć wymarzonych efektów. Wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia na płaski brzuch wybierzemy oraz naszej systematyczności.
 

Ćwiczenia na płaski brzuch – jak wybrać najlepsze?

Jeśli podjęłaś decyzję o rozpoczęciu treningów z całą pewnością zastanawiasz się jakie ćwiczenia pozwolą Ci mieć płaski brzuch w 2 tygodnie. Ćwiczenia na płaski brzuch
Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie ma ćwiczeń, które już po kilku treningach pozwolą Ci wyrzeźbić idealną sylwetkę. Niemniej jednak regularnie wykonywane ćwiczenia takie jak brzuszki na płaski brzuch, popularne nożyce czy skłony pozwolą Ci szybko zobaczyć efekty.
Ogólnie rzecz biorąc ćwiczenia na płaski brzuch dla początkujących nie są trudne i jest ich naprawdę sporo. Warto więc rozejrzeć się po fachowej literaturze lub skorzystać z porad trenera. Większość to ćwiczenia w domu, do których nie potrzebujesz żadnych sprzętów a jedynie trochę wolnego czasu.

 

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma znaczenie

Jeśli wiesz już jakie ćwiczenia na płaski brzuch dla dziewczyn wykonywać pamiętaj o tym, by skupić się na dokładnym ich wykonywaniu. Obejrzyj dokładnie filmiki instruktażowe lub przeczytaj jak wykonać dane ćwiczenie.
Ćwiczenia na płaski brzuch mają to do siebie, że wymagają dokładnego ich wykonywania. Tylko wtedy angażują bowiem odpowiednie partie mięśni, a więc pozwalają spalać tłuszcz tam, gdzie tego potrzebujesz.
 

Najważniejsza jest systematyczność

Niezależnie od tego czy wykonujesz ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży, czy też po prostu chcesz nieco poprawić wygląd swojej sylwetki musisz pamiętać, że ogromne znaczenie ma regularność w wykonywaniu ćwiczeń.
Jeśli zależy Ci na tym, by mieć płaski brzuch w tydzień nie możesz opuszczać treningów. Ćwiczenia trzeba wykonywać co najmniej 3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie nie uda Ci się spalić tłuszczu a mięśnie nie nabiorą siły i nie zaczną kształtować się w odpowiedni sposób.
Warto więc być zmotywowanym i pamiętać, że systematyczność to najlepszy sposób na płaski brzuch.
 

Prawidłowa dieta – Twój sprzymierzeniec

Szybka dieta na płaski brzuch nie istnieje. Dlatego nie warto dawać się namawiać na stosowanie restrykcyjnych diet, które mają zapewnić nam spektakularne efekty. Niemniej jednak prawidłowe odżywiania ma ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na tym, by osiągnąć spektakularne efekty i poczuć się dobrze w swoim ciele.
Co jeść na płaski brzuch? Z całą pewnością warto postawić na produkty lekkostrawne, które nie mają w swoim składzie zbyt wiele soli, tłuszczu i cukru. Podstawą dobrej diety na płaski brzuch powinny być warzywa i owoce. W ich składzie znajdziemy bowiem dużo cennego błonnika, który zapewni nam uczucie sytości, a jednocześnie sprawi, że nasza przemiana materii nabierze rozpędu.
Warto wyeliminować ze swojej diety potrawy i produkty, które mają działanie wzdymające – te bowiem będą niweczyć efekty naszej pracy co może sprawić, że stracimy motywację. Unikajmy więc wysoko przetworzonych produktów, fast foodów, chipsów i słodyczy, a także fasoli, bobu czy kapusty. Postawmy na lekkie twarożki, jogurty, chude mięso i ryby. Doskonale jest wzbogacić swoją dietę o sezonowe warzywa i owoce. Dzięki temu naprawdę szybko zobaczymy efekty a płaski brzuch w 30 dni stanie się celem do osiągnięcia.
 

Dobre nawyki żywieniowe

Jeśli zastanawiamy się jak zrobić płaski brzuch musimy pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również w jaki sposób. Właśnie dlatego warto zmienić codzienne nawyki żywieniowe.
Pierwszym aspektem, o który musimy zadbać to regularne spożywanie posiłków w niewielkich ilościach. Codzienny pośpiech sprawia, że wiele z nas je raz lub dwa razy dziennie bardzo duże porcje. Stąd prosta droga do problemów z brzuchem. Warto jeść 4-5 razy dziennie pamiętając o tym, że ostatni posiłek powinien być spożywany na 3 godziny przed snem.
Kolejną bardzo ważną rzeczą jest picie dużych ilości niegazowanej wody. Powinno być to, co najmniej 1,5 litra dziennie.
Zastosowanie tych prostych zmian usprawni nasz metabolizm i pomoże w osiągnięciu efektu.

Podsumowując, może być nam trudno osiągnąć płaski brzuch w tydzień. Tym bardziej, jeśli dotychczas nie przejmowałyśmy się dietą czy regularnymi ćwiczeniami. Na szczęście jednak odpowiednia dieta na płaski brzuch i boczki w połączeniu z odpowiednio dopasowanym i wykonywanym treningiem może przynieść zadowalające efekty. Warto więc zmobilizować się do zmiany codziennych nawyków.

Czy ćwiczenia na płaski brzuch mogą przynieść szybkie rezultaty?
Oceń artykuł