Strona główna » Odchudzanie » Ćwiczenia na boczki

Ćwiczenia na boczki, czyli skuteczny sposób na odzyskanie talii osy

Talia osy i jędrny, płaski brzuch z wyraźnie zaznaczoną linią mięśni prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Niestety, nie wszystkie panie mogą poszczycić się takim ciałem. Często mimo wielu starań wciąż zmagamy się z wylewającymi się z nad paska spodni boczkami, które stają się przyczyną wielu kompleksów. Czy tak musi być? Okazuje się, że nie do końca. Istnieją bowiem skuteczne ćwiczenia na boczki i talię, dzięki którym możemy odzyskać piękny wygląd i pewność siebie. Warto przekonać się o ich skuteczności.
 

Dlaczego mam wystające boczki?

ćwiczenia na boczki
Gromadzenie się tłuszczu na brzuchu to problem wielu kobiet, do którego przyczyniają się chociażby zachodzące w naszym organizmie zmiany hormonalne. Niekorzystnie na wygląd brzucha wpływa również siedzący tryb życia oraz nawyki żywieniowe. Wiele osób je szybko i dużo co sprzyja zaleganiu pokarmu w układzie pokarmowym. To zaś powoduje wzdęcia, zaparcia i uczucie ociężałości. Warto również mieć świadomość, że odkładaniu się tkanki tłuszczowej na brzuchu sprzyja stres. Nie tylko dlatego, że w stresowych sytuacjach często sięgamy po słodkie „uspokajacze” ale również dlatego, że komórki tłuszczowe w okolicy brzucha są najbardziej podatne na działanie kortyzolu czyli hormonu stresu. Pod jego wpływem „otwierają się” i gromadzą zapasy.
 

Ćwiczenia na boczki – jakie wybierać?

Wybierając skuteczne ćwiczenia na boczki i brzuch warto skoncentrować się na takich, które pomagają w spalaniu tłuszczu i modelowaniu mięśni w tym obszarze. Trening na boczki powinien koncentrować się na kompleksowej pracy wszystkich mięśni brzucha. Co ważne, aby nie dopuścić do kontuzji warto zadbać również o ćwiczenia ogólnorozwojowe a także regularnie rozciągać się i nie zapominać o rozgrzewce przed treningiem.
Doskonałymi propozycjami są więc wszystkiego rodzaju skłony, brzuszki i ćwiczenia opierające się na tym samym schemacie oraz ćwiczenia związane z podnoszeniem nóg podczas leżenia na wznak i na boku. Propozycji jest naprawdę sporo – warto wykorzystać ich jak najwięcej, aby zaangażować w pracę wszystkie partie mięśni brzucha.

Sprawdź również: Ćwiczenia na brzuch i boczki

 
Koniecznie zadbajmy również o to, by wybrane przez siebie ćwiczenia na boczki i brzuch wykonywać w sposób dokładny i poprawny. Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że tylko poprawnie wykonane ćwiczenia angażują odpowiednie mięśnie przyczyniając się do spalania tłuszczu w obrębie danej partii ciała. Co więcej, jeśli nie będziemy przyjmować odpowiedniej pozycji podczas ćwiczeń możemy narazić się na bolesne przeciążenia stawów czy nawet kontuzje. Nie warto ryzykować dlatego dobrze jest dokładnie zapoznać się z instrukcją wykonywania każdego ćwiczenia.
 

Czego potrzebuję żeby ćwiczyć?

Wiele osób nie może zmotywować się do regularnych treningów, ponieważ uważają, że będzie to wymagało zakupu specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń lub codziennych wypraw na siłownię. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Żeby zadbać o swoją figurę wystarczy wykonywać ćwiczenia na brzuch i boczki w domu. Większość ćwiczeń polecanych przez trenerów nie wymaga posiadania żadnego sprzętu a jedynie odrobiny miejsca i wygodnej maty, koca czy dywanu – a to z powodzeniem w swoim domu znajdzie każda z nas.
Jedyne czego potrzebujemy żeby ćwiczyć to około 15-30 minut czasu, wygodnego stroju oraz butelki z wodą. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ wiele osób zapomina o tym, że odpowiednie nawodnienie organizmu podczas treningu jest bardzo ważne. Jak więc widać, ćwiczyć może każda z nas.

 

Co jeszcze mogę zrobić?

Wiemy już więc, że ćwiczenia na boczki i brzuch, które możemy wykonywać we własnym domu dają efekty. Mimo to, nie warto ograniczać się wyłącznie do nich. Połączenie ich ze zdrową, lekką dietą sprawi bowiem, że jeszcze szybciej zobaczymy efekty.
Dlatego też jeśli chcemy zadbać o wygląd swojego brzucha i talię warto jeść regularnie, unikać spożywania posiłków zaraz przed snem oraz wyeliminować z diety to, co niezdrowe. Aby ćwiczenia na boczki i talię przyniosły rezultaty zadbajmy więc o włączenie do diety produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców. Zrezygnujmy za to ze spożywania produktów wysoko przetworzonych, które nie tylko nie zawierają cennego błonnika czy witamin, ale dodatkowo dostarczają do naszego organizmu gigantycznych ilości soli, która powoduje obrzęki i utrudnia utratę wagi. Wprowadzenie nawet drobnych zmian naszych codziennych nawyków z pewnością wyjdzie nam na dobre.

Podsumowując, nawet jeśli nasz brzuch nie prezentuje się najlepiej nie warto się załamywać. Istnieją bowiem skuteczne ćwiczenia na brzuch, które mogą nam pomóc. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, jak ważne jest ich regularne wykonywanie by szybko zobaczyć widoczne efekty i poczuć się lepiej.

Ćwiczenia na boczki, czyli skuteczny sposób na odzyskanie talii osy
5 (100%) 1 vote