Strona główna » Odchudzanie » Odchudzanie brzucha

Co jeść aby schudnąć z brzucha

Brzuch to jedna z tych partii ciała, po których najbardziej widać zaniedbania związane z brakiem ruchu czy nieodpowiednią dietą. Z tego powodu wiele kobiet zmaga się z kompleksami i zastanawia się jak schudnąć z brzucha w krótkim czasie i bez wielkiego wysiłku.
Niestety, wszystkie porady mówiące o tym, jak schudnąć 10 kg w zaledwie kilka dni nie mogą być skuteczne. Często są to bowiem bardzo restrykcyjne diety, które skutkują efektem jo-jo. Poza tym, rzadko kiedy „diety cud” przypominają nam o tym, że odpowiednia dieta musi być połączona z aktywnością fizyczną.
 

Jak schudnąć z brzucha?

Jeśli zastanawiamy się jak schudnąć z brzucha musimy uświadomić sobie, że kluczowe znaczenie ma odpowiednia dieta. W dzisiejszych czasach wiele osób je w pośpiechu duże porcje, co więcej w naszej diecie znajdują się potrawy i produkty wysoko przetworzone, które zawierają dużo białej mąki, soli i cukrów prostych a więc składników, które sprzyjają nadwadze. Tylko zmiana zarówno produktów, po które sięgamy, jak i nawyków, które mamy da nam szansę na odzyskanie idealnego, płaskiego brzucha.

 

Jak zadbać o odpowiednią dietę?

Swoją walkę o idealnie wyglądającą sylwetkę warto rozpocząć od przyjrzenia się swojemu codziennemu jadłospisowi. Jeśli zależy nam na tym, by schudnąć z brzucha warto wyeliminować z diety wszystkie niezdrowe przekąski takie jak chipsy i słodycze. Czym je zastąpić?
W schudnięciu pomogą nam z całą pewnością świeże owoce i warzywa, które są cennym źródłem błonnika. Spożywanie tego typu produktów pozwala na zapełnienie żołądka na dłuższy czas co uchroni nas przed podjadaniem. Co więcej, błonnik wpływa również pozytywnie na przemianę materii.
Podczas odchudzania z powodzeniem możemy jeść również pełnoziarniste pieczywo i makarony. W przypadku tych drugich zadbajmy jednak o to, by nie łączyć ich z tłustymi sosami, które sprawiają, że dania z makaronami stają się tuczące.
Na liście produktów dozwolonych znajduje się również chude mięso, zwłaszcza drobiowe, oraz ryby, które są źródłem cennych kwasów omega-3.
Unikajmy dań gotowych, w których znajduje się mnóstwo soli oraz produktów, które mogą powodować wzdęcia takich jak bób, groch czy fasola.
 

Proste reguły, które warto znać

Jeśli zależy nam na tym, by schudnąć z brzucha warto również przyjrzeć się naszym codziennym nawykom żywieniowym. One również mogą bowiem mieć negatywny wpływ na kształt naszej sylwetki.
Pierwszą regułą jaką warto wprowadzić w swoje życie jest częste jedzenie stosunkowo niewielkich porcji. W ciągu dnia warto zjadać około 4-5 posiłków, w których nie powinno zabraknąć świeżych warzyw.
Małe porcje pozwalają organizmowi szybciej trawić pokarmy co pozwala zapomnieć o problemach ze wzdętym brzuchem i uczuciem ciężkości. Co więcej, jedząc regularnie utrzymujemy poziom cukru we krwi na stałym poziomie. Dzięki temu nie narażamy się na napady wilczego głodu, które mogą zniweczyć efekty naszych starań.
Kolejną regułą jest dbanie o to, by pić dużo wody. Bardzo często bowiem zapominamy o tym, że jest to w procesie odchudzania bardzo istotne.
 

Nie rezygnuj z ćwiczeń

Lekkostrawna, bogata w błonnik dieta ma ogromne znaczenie dla osób, które chcą schudnąć z brzucha. Musimy jednak mieć świadomość, że sama utrata kilogramów nie sprawi, że nasz brzuch będzie wyglądał idealnie. Jeśli chcemy by był smukły i wyrzeźbiony warto zdecydować się również na ćwiczenia brzuch, które poprzez angażowanie odpowiednich partii mięśni pozwoli nam nadać swojemu ciału upragnione kształty. Co więcej, regularne treningi poprawiają również jędrność skóry na brzuchu. To niezwykle ważne dla wielu osób, ponieważ często zdarza się tak, że po odchudzaniu skóra na brzuchu jest pozbawiona napięcia i nie prezentuje się najlepiej.

Sprawdź również: Ćwiczenia na smukłe uda

 

O czym warto pamiętać wykonując ćwiczenia

Decydując się na ćwiczenia na płaski brzuch musimy pamiętać, że najważniejsza jest w nich regularność. Tylko wtedy mięśnie przyzwyczają się do wysiłku oraz zaczną wzmacniać się i odpowiednio rzeźbić. Co najmniej 3-4 treningi brzucha w tygodniu to podstawa, z której nie powinniśmy rezygnować. Tym bardziej, że treningi te wcale nie muszą zajmować nam dużo czasu. Dobrze ułożony trening brzucha to kilkanaście minut aktywności każdego dnia. Mogą więc zdecydować się na niego nawet najbardziej zapracowane osoby.

Kolejnym ważnym aspektem jest dbanie o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Zanim zaczniemy wykonywać ćwiczenia na brzuch warto poczytać o tym jak powinno wyglądać ułożenie naszego ciała oraz które jego partie powinny angażować się w czasie treningu. Dobrym pomysłem jest też obejrzenie filmików instruktażowych. Dlaczego to takie ważne? To bardzo proste – tylko prawidłowo wykonywane ćwiczenia są w stanie angażować odpowiednie partie mięśni a tym samym zapewnić nam efekty. Co więcej, ćwicząc nie uważnie możemy narazić się na bolesne kontuzje, przeciążenia czy urazy. Do treningu warto więc dobrze się przygotować.

Podsumowując, zrealizowanie marzeń o płaskim, idealnie wyrzeźbionym brzuchu jest możliwe. Warto jedynie pamiętać o tym, że tylko regularne treningi oraz dbanie o odpowiednią, lekkostrawną dietę możemy osiągnąć efekty na jakich nam zależy. Przekonało się o tym już wiele zadowolonych z efektów swojej pracy kobiet.

Co jeść aby schudnąć z brzucha
5 (100%) 1 vote